DS-7104NI-Q1/4P/M
Dostępność: 0
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
Opis
Rejestrator IP Hikvision, 4 wejścia wideo IP, max. parametry zapisu: 4MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF, 1 interfejs SATA (max. 6TB), 2 x USB 2.0, Strumień przychodzący 40Mbps, strumień wychodzący: 60Mbps, 1 interfejs sieciowy RJ-45 10/100Mbps, wyjście HDMI/VGA (1920 x 1080p/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz), kompresja: H.265+/H.265/ H.264+/H.264, Funkcja Smart Search, wymiary: 260x225x48mm, 4 interfejsy PoE, Standard IEEE 802.3 af/at., Zasilanie 48VDC, Temperatura pracy od -10 do +55º C, Obudowa 1U, Waga bez dysku 1kg....
Gwarancja: 36 mies.
Uwaga! Produkt wycofany z produkcji!
Karta katalogowa PDF
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
Key Feature
 H.265+/H.265/H.264+/H.264 video compression
 Up to 40/60 Mbps incoming bandwidth, and 60 Mbps outgoing
bandwidth
 Up to 4/8-ch network camera inputs
 Up to 4-ch 1080p decoding capability
 HDMI and VGA simultaneous output
Compression and Recording
 H.265+ compression effectively reduces the storage space by up to 75%
 Full channel recording at up to 6 MP resolution
Storage and Playback
 1-ch@6 MP or 4-ch@1080p playback resolution
 1 SATA interface (up to 6 TB capacity per HDD)
Smart Function
 Supports line crossing and intrusion detection
 Automatically search and add network cameras after device is activated
Network & Ethernet Access
 4/8 independent PoE network interfaces
 1 self-adaptive 10/100 Mbps Ethernet interface
 Hik-Connect for easy network management
DS-7100NI-Q1/P/M SERIES NVR
Specification
Model DS-7104NI-Q1/4P/M DS-7108NI-Q1/8P/M
Video and Audio
IP video input
4-ch 8-ch
Up to 6 MP resolution
Incoming bandwidth 40 Mbps 60 Mbps
Outgoing bandwidth 60 Mbps
HDMI output 1-ch, 1920 x 1080p/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz
VGA output
1-ch, 1920 x 1080p/60Hz, 1280 x 1024/60Hz, 1280 x 720/60Hz, 1024 x 768/60Hz,
HDMI/VGA simultaneous output
Decoding
Decoding format H.265+/H.265/ H.264+/H.264
Recording resolution 6 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF
Synchronous playback 4-ch 8-ch
Capability 4-ch@1080p (25 fps), 1-ch@6 MP (25 fps)
Stream type Video, Video & Audio
Network
Remote connection 16
Network protocol TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP,UPnP™
Network interface 1, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface
PoE
Interface
4, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive
Ethernet interface
8, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive
Ethernet interface
Power ≤ 36 W ≤ 75 W
Supported standard IEEE 802.3 af/at
Auxiliary interface
SATA 1 SATA interface
Capacity Up to 6 TB capacity for each disk
Alarm in/out N/A
USB interface Rear panel: 2 x USB 2.0
General
Power supply 48 VDC
Consumption (without
HDD and PoE off)
≤ 10 W
Working temperature -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F)
Working humidity 10% to 90%
Dimension (W x D x H) 265 x 225 x 48 mm (10.4" x 8.9" x 1.9")