DS-3E0105P-E/M(B)
Dostępność: 0
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
Opis
Switch niezarządzalny PoE, posiadający 4 porty x 100 Mbps PoE, 1 port x 100 Mbps Ethernet; typ portów: RJ45 port, Full duplex, MDI/MDI-X adaptive; standard: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x; Przepustowość: 1 Gbps; Szybkość przekazywania pakietów: 0,744 Mpps; Wymiary: 105 mm x 27.6 mm x 83.1 mm; Waga : 0.48 kg; Temperatura pracy: -10 st.C to 55 st.C; Zasilanie 48 VDC, 0.8 A. Zasięg transmisji do 250m...
Gwarancja: 36 mies.
Karta katalogowa PDF
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
DS-3E0105P-E/M(B)
4-Port 100 Mbps Long-Range Unmanaged PoE Switch
* 4 x 100 Mbps PoE ports, and 1 x 100 Mbps Ethernet port.
* IEEE 802.3at/af standard.
* IEEE 802.3, IEEE 802.3u and IEEE 802.3x standard.
* High priority ports.
* 8-core power supply.
* Up to 250 m transmission distance.
* 6 KV surge protection for PoE ports.
* PoE power management.
* 100 Mbps network access.
* Wire-speed forwarding and non-blocking design.
* Store-and-forward switching.
* Solid high-strength metal shell.
* Reliable fan-free design.
Feature and Function
DS-3E0105P-E/M(B) is a layer 2 100 Mbps PoE switch. Based
on wire-speed forwarding, the switch supports PoE power
supply and extend mode. The power supply distance reaches
as long as 250 m. It also supports prior and stable transmission
of the important surveillance area video when connected to
the high priority ports.
Model DS-3E0105P-E/M(B)
Network
parameters
Port number 4 x 100 Mbps PoE ports, 1 x 100 Mbps Ethernet port
Port type RJ45 port, full duplex, MDI/MDI-X adaptive
Standard IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Forwarding mode Store-and-forward switching
Working mode Standard mode (default); Extend mode
High priority ports Ports 1 to 2
Ports for long-distance
transmission
Ports 1 to 4
MAC address table 1 K
Switching capacity 1 Gbps
Packet forwarding rate 0.744 Mpps
Internal cache 448 Kbits
PoE power
supply
PoE standard IEEE 802.3af, IEEE 802.3at
PoE power pin
Supports 8-core power supply, Ethernet cable 1/2/3/6 and 4/5/7/8
provide simultaneous power supply
PoE port Ports 1 to 4
Max. port power 30 W
PoE power budget 35 W
Max. power consumption 38 W
General
Shell Metal material, fan-free design
Gross weight 0.48 kg (1.06 lb)
Net weight 0.2 kg (0.4 lb)
Dimension (L x H x D) 105 mm x 27.6 mm x 83.1 mm (4.1” x 1.1” x 3.3”)
Operating temperature -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F)
Storage temperature -40 °C to 85 °C (-40 °F to 185 °F)
Operating humidity 5% to 95% (no condensation)
Storage humidity 5% to 95% (no condensation)
Power supply 48 VDC, 0.8 A
Power consumption in idle 3 W