DS-2DE5330W-AE
Dostępność: 0
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
Opis
Kamera PTZ IP Hikvision, rozdzielczość 3MP (max. 2048x1536@30kl/s, 1280x960@60kl/s), przetwornik: 1/2.8" Progressive Scan CMOS, czułość: tryb kolorowy: 0.05 Lux (F1.6, wł. AGC), CZ/B: 0.01 Lux (F1.6, wł. AGC), dzień/noc ICR, zoom optyczny 30x (ogniskowa 4.3-129mm), zoom cyfrowy 16x, kąt widzenia od 57.4st. (zoom blisko) do 2.8st. (zoom daleki), światłosiła obiektywu: F1.6-F5.0. Funkcje: DWDR, 3D DNR, HLC/BLC, Defog, 8 strefy prywatności, harmonogram. Trzy strumienie, kompresja: H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG, detekcja intruza, detekcja przekroczenia linii, detekcja wyjątku audio, funkcja ROI. Wbudowany slot kart pamięci (do 128 GB). Prędkość obrotu w poziomie: 0.1st. - 250st./s (300st./s dla presetu), prędkość obrotu w pionie: 0.1st.- 150st./s (200st./s dla presetu), zakres obrotu: 360st. bez punktu krańcowego, zakres wychylenia pionowego: -5st.~90st. (z funkcją AutoFlip), Ilość presetów: 300, Ilość patroli: 8 (do 32 presetów na patrol), 4 trasy. Wejście/wyjście alaramowe: 2/1, wejście/wyjście audio: 1/1. Temperatura pracy: -30st.C~65st.C. Klasa szczelności IP66, IK10. Wymiary: śr.220x305mm, waga około 3kg. Zasilanie 24VAC/PoE+....
Gwarancja: 36 mies.
Uwaga! Produkt wycofany z produkcji!
Karta katalogowa PDF
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
DS -2DE5 330W - AE
Value Series 3 MP 3 0x Outdoor Network PTZ Speed Dome Camer a
* 1/2.8" Progressive Scan CMOS
* Up to 2048 x 1536 Resolution
* 30x Optical Zoom
* DWDR
* 3-D Intelligent Positioning
* H.265 Video Compression Supported
* IP66 / IK10
* 24 VAC / PoE (PoE Injector Included), 18 W
Hikvision DS-2DE53 30 W -AE Value Series
Network PTZ Speed Dome Cameras are
designed for demanding applications and feature
IP66 and IK10 ratings.
The embedded 1/2.8" progressive scan CMOS
chip makes DWDR and 2048 x 1536 real -time
resolution possible. With its 30x optical zoom
lens, the camera offers abundant details over
expansive areas.
Hikvision ’s DS -2DE53 3 0W -AE PTZ Speed Dome
Camera also features a wide range of functions,
including intrusion detection, line crossing
detection , and audio exception, benefitting users
with great improvements in security efficiency
and, more importantly, with key events/objects
recorded for further forensic needs.
Available Models:
DS -2DE53 30W -AE: Outdoor
Specifications
DS-2DE5330W-AE
Camera Module
Image Sensor 1/2.8" progressive scan CMOS
Minimum Illumination Color: 0.05 Lux @(F1.6, AGC ON); B/W: 0.01Lux @(F1.6, AGC ON)
AGC Auto / manual
Shutter Time 1/1 s to 1/30,000 s
Day & Night IR cut filter
Digital Zoom 16x
Privacy Mask 8 programmable privacy masks
Focus Mode Auto / semi-automatic / manual
3D DNR Yes
BLC Yes
Digital WDR 92 dB
HLC Yes
Defog Yes
Lens
Focal Length 4.3 mm to 129 mm, 30x Optical
Zoom Speed Approximately 3 s (optical lens, wide-tele)
Field of View 57.4° to 2.8° (wide-tele)
Working Distance 10 mm to 1500 mm (wide-tele)
Aperture Range F1.6 to F5.0
PTZ
Pan 360° endless
Pan Speed Configurable, from 0.1°/s to 250°/s, preset speed: 300°/s
Tilt From -5° to 90°
Tilt Speed Configurable, from 0.1°/s to 150°/s, preset speed: 200°/s
Presets 300
Patrol Scan 8 patrols, up to 32 presets for each patrol
Pattern Scan 4 pattern scans, record time over 10 minutes for each scan
Park Action
Preset / pattern scan / patrol scan / auto scan / tilt scan / random scan / frame scan / panorama
scan
Scheduled Task
/ aux output
Features
Detection Intrusion detection, line crossing detection
ROI Encoding Main stream, sub-stream, and third stream support two fixed areas
Network
Maximum Resolution 2048 x 1536
Main Stream 50Hz: 25 fps (2048 x 1536, 1920 x 1080, 1280 x 960, 1280 x 720), 50 fps (1280 x 960, 1280 x 720)
60Hz: 30 fps (2048 x 1536, 1920 x 1080, 1280 x 960, 1280 x 720), 60 fps (1280 x 960, 1280 x 720)
Sub-Stream 50Hz: 25 fps (704 x 576, 640 x 480, 352 x 288)
60Hz: 30 fps (704 x 480, 640 x 480, 352 x 240)
Third Stream
50Hz: 25fps (1920 x 1080, 1280 x 960, 1280 x 720, 704 x 576, 640 x 480, 352 x 288)
60Hz: 30fps (1920 x 1080, 1280 x 960, 1280 x 720, 704 x 480, 640 x 480, 352 x 240)
MJPEG; H.264 with baseline / main / high profile
Audio compression G.711 alaw / G.711 ulaw / G.722 / G.726 / MP2L2 / PCM
DHCP, PPPoE, Bonjour
Simultaneous Live View Up to 20 channels
User / Host Up to 32 users; three levels: administrator, operator, and user
network access control; IP address filtering
System Integration
Alarm Input 2-ch alarm input
Alarm Output 1-ch alarm output
Surveillance Center, Upload to FTP/Memory Card/NAS, Send Email, etc.
Audio Input 1-ch audio input
Audio Output 1-ch audio output
Network Interface 1 RJ45 10 M/100 M Ethernet Interface
Client iVMS-4200, iVMS-4500, iVMS-5200
Web Browser IE 7+, Chrome 18+, Firefox 5.0+, Safari 5.02+
General
Power 24 VAC and PoE+ (802.3at, class4), maximum 18 W