DS-K1201AMF
Opis
Gwarancja: 24 mies.
Karta katalogowa
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
DS-K1201AMF
Fingerprint and Card Reader
A group of messy code encrypted data for the security of fingerprint storage
Supports M1 card reading
Card induction distance is 30 mm to 100 mm
Supports multiple authentication modes (card, fingerprint, and card + fingerprint)
Optical CMOS fingerprint module. The characters of fingerprint can be export to the card reader
Max. 5000 fingerprints storage
fingerprint)
Fingerprint comparison time: 1:1 ≤ 1 s, 1:1000 ≤ 1 s; FRR ≤ 0.01%, FAR ≤ 0.001%
Communication circuit is designed with optical coupling isolation and noise suppression function
Built-in buzzer for status indication
function of the terminal
Tamper-proof function
Specification
Interface
TAMPER 1
Authentication
Fingerprint module Optical fingerprint module
Fingerprint comparing mode 1:1/1:N
Card type Mifare 1 card
General
Power supply 12 VDC ± 10%
Working temperature -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F)
Working humidity 10% to 90% (No condensing)
Dimensions 62 mm x 132 mm x 44 mm (2.44" x 5.20" x 1.73")