DS-K1201AEF
Dostępność: 0
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
Opis
Gwarancja: 24 mies.
Karta katalogowa PDF
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
DS-K1201AEF
Fingerprint and Card Reader
 A group of messy code encrypted data for the security of fingerprint storage
 Supports EM card reading
 Card induction distance is 30 mm to 100 mm
 Supports multiple authentication modes (card, fingerprint, and card + fingerprint)
 Optical CMOS fingerprint module. The characters of fingerprint can be export to the card reader
 Max. 5000 fingerprints storage
fingerprint)
 Fingerprint comparison time: 1:1 ≤ 1 s, 1:1000 ≤ 1 s; FRR ≤ 0.01%, FAR ≤ 0.001%
 Communication circuit is designed with optical coupling isolation and noise suppression function
 Built-in buzzer for status indication
function of the terminal
 Tamper-proof function
 Specification
Interface
TAMPER 1
Authentication
Fingerprint module Optical fingerprint module
Fingerprint comparing mode 1:1/1:N
Card type EM card
General
Power supply 12 VDC ± 10%
Working temperature -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F)
Working humidity 10% to 90% (No condensing)
Dimensions 62 mm x 132 mm x 44 mm (2.44" x 5.20" x 1.73")