DS-D5A75RB/A
Dostępność: 0
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
Opis
Tablet interaktywny 75", rozdzielczość 4K(3840 x 2160@60Hz),format 16:9, podświetlenie 350cd/m2, kontrast 1200:1, czas odświeżani 8ms, 20-punktowe sterowanie dotykowe w podczerwieni, ochrona ekranu dotykowego. Wbudowany system: Android 5.0, 4-rdzenowy procesor Cortex-A53, pamięć RAM 2GB, pamieć 32 GB, wbudowane głośniki 2x16W. Złącza: 2 wej./ 1 wyj. HDMI, 1 wej. VGA, 2 wej./ 1 wyj. audio, 4x USB, 2x LAN. Zasilanie 100-240VAC, waga 57.62 kg, wymiary 1737x1041x104 mm, temp. pracy 0st.C-40st.C....
Gwarancja: 36 mies.
Uwaga! Produkt wycofany z produkcji!
Karta katalogowa PDF
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
DS-D5A75RB/A
Interactive Tablet
The Interactive tablet (hereafter referred to as the “device”)
integrates functions of computers, projectors, interactive
whiteboards, sound boxes, cameras (optional), HDTVs,
advertising machines and so on. The device integrates
technologies like 4K display, infrared touch, human-machine
interaction, multi-media information processing, and network
transmission and provides users with various features such as
writing, annotating, multi-screen sharing, and remote video call
(optional).
The Interactive tablet is mainly used for remote video
conferences, trainings and guidance, medical consulting, and
other events in kinds of offices, meeting rooms, multi-media
classrooms, exhibition halls and so on.
Key Features
• 4K display, and the resolution of the input signal is up to 3840 x 2160.
• 20px ultra fine writing, and 1 mm writing in diameter recognizable.
• Built-in Wi-Fi realizes wireless screen mirroring without any cable connection.
• Built-in interactive whiteboard system allows annotating and sharing by scanning QR code.
• Display looping out.
• Various audio and video interfaces for device access.
• Built-in network switch chip saves a network switch.
• Built-in Android system supports kinds of applications.
• Compatible with OPS/OPS-C devices, and built-in systems can seamlessly switch between each other.
• Ultrathin aluminum profile frame design.
Model DS-D5A75RB/A
Screen
Diagonal Screen Size 75"
Backlight LED Backlight
Resolution 3840 x 2160 @60 Hz
Display Scale 16:9
Pixel Pitch 0.429(H) x 0.429(V) mm
Color 10 bit
Brightness 350 cd/m²
Contrast 1200: 1
Response Time 8 ms
Viewing Angle Horizontal 178°, vertical 178°
Interface
HDMI In 2, Max. 4K@30Hz
HDMI Out 1, Max. 4K@60Hz
VGA In 1, Max. 1080P@60Hz
Audio In 2
Audio Out 2
USB Interface 2 USB on front panel , 2 USB on side panel
RJ45 (100Mbps ports) 2
General
Power Supply 100 V to 240 VAC, 50/60 Hz
Power Consumption < 500 W
Net Weight 57.620 kg
Gross Weight (with package) 74.620 kg
Product Dimensions
(Width x Height x Thickness)
1737 x 1041 x 104 mm
Package Dimensions
(Width x Height x Thickness )
1950 x 1225 x 293 mm
Working Temperature 0℃ to 40℃
Working Humidity 10% to 90%
Built-in System
CPU 4-core Cortex-A53, 1.5 GHz
Memory 2 GB
Specifications
Available Models
DS-D5A75RB/A
Physical Interface
Bottom interfaces of the rear panel:
Interface Description Interface Description
1.TOUCH-USB Peripheral Touch Interface 2.RS-232 RS-232 Serial Port
3.LAN 1 Ethernet Interface 1 4. LAN 2 Ethernet Interface 2
5.SPDIF OUT Digital Multi-media Speaker Interface 6.EARPHONE Earphone Interface
7.LINE IN Audio Input Interface —— ——
Left interfaces of the rear panel:
Storage 32 GB
NIC Built-in 100Mbps NIC, supporting routing
Speaker Built-in 16 W speaker x 2