DS-3E1105P-EI
Dostępność: 501-1000
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
Opis
Switch serii smart manager, można zarządzać topologią sieci, monitorować stan sieci; posiadający 4 x 100 Mbps PoE RJ45 ports, and 1 x 100 Mbps network RJ45 port; typ portu: RJ45 port, full duplex, MDI/MDI-X adaptive; standard: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ab; Porty 1-4 do transmisji na duże odległości do 300mTryb przekazywania: Store-and-forward switching; Tryb pracy: Standard mode (default), Extend mode; Tablica adresów MAC 2K; Przepustowość: 1Gbps; Szybkość przekazywania pakietów 0.744 Mpps; Wewnętrzna pamięć podręczna 768 Kbits; Waga:0.22kg; wymiary: 105 mm x 27.6 mm x 83.1 mm; Temperatura pracy 0st.C do 40st.C; zasilanie: 48 VDC, 1.35 A; Funkcje software: Konserwacja (Obsługa zdalnej aktualizacji, odzyskiwanie domyślnych parametrów, przeglądanie dzienników(log), konfigurowanie podstawowych parametrów sieci), wyświetlanie topologii, konfiguracja portów, funkcje PoE, zarzadzanie siecią, statystka portów. ZASILANIE PoE: standard PoE dla portów 1-4 IEEE 802.3af, IEEE 802.3at; max .moc portu:30W; max budżet mocy: 60 W...
Gwarancja: 36 mies.
Karta katalogowa PDF
Tekstowa zawartość karty katalogowej PDF:
DS-3E1105P-EI
Smart Managed 4-Port 100 Mbps PoE Switch
Key Feature
• 4 x 100 Mbps PoE RJ45 ports, 1 x 100 Mbps network RJ45 port.
• IEEE 802.3at/af standard for PoE ports.
• Network topology management, alarm push, network health monitor.
• 6 KV surge protection for PoE ports.
• AF/AT camera can reach up to 300 m in extend mode.
Smart managed switches are developed by Hikvision,
featuring in easy management and maintenance. You
can easily deploy, monitor and expand your surveillance
system anytime and anywhere with our software
platforms. You can view the network topology, monitor
the health of the network and receive device alarms in
real time, which greatly reduces the cost of network
operation and maintenance.
Visualized Topology Management
Network Health Monitor
Real-Time Alarm Push
Video Control and Preview
Specification
Model DS-3E1105P-EI
Network
parameters
Port number 4 x 100 Mbps PoE RJ45 ports, and 1 x 100 Mbps network RJ45 port.
Port type RJ45 port, full duplex, MDI/MDI-X adaptive
Standard IEEE 802.3, IEEE 802.3u, and IEEE 802.3x
Forwarding mode Store-and-forward switching
Working mode Standard mode (default), Extend mode
High priority ports Ports 1 and 2
Ports for long-distance
transmission
Ports 1 to 4
MAC address table 2 K
Switching capacity 1 Gbps
Packet forwarding rate 0.744 Mpps
Internal cache 768 Kbits
PoE power
supply
PoE standard Ports 1 to 4: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at
PoE power pin
Ports 1 to 4: Ethernet cables 1/2/3/6 and 4/5/7/8 provide power
supply simultaneously.
PoE port Ports 1 to 4
Max. port power 30 W
PoE power budget 60 W
Software
function
Device maintenance
Support remote upgrade, recovering default parameters, viewing logs,
configuring basic network parameters.
Typology display Support typology display.
Port configuration Support rate, flow control, and switch configuration
PoE function IEEE 802.3at/af device provides power supply.
Device status alarm Support the device status, PoE_MAX and PoE status alarm.
Network management Support client management.
Port statistics Support port transmitting/receiving real-time rate statistics, 7-day
transmitting/receiving peak rate statistics.
General
Shell Metal material, fan-free design
Net Weight 0.22 kg (0.49 lb)
Dimension (L x H x D) 105 mm x 27.6 mm x 83.1 mm (4.76” x 3.47” x 1.09”)
Operating temperature 0°C to 40°C (32°F to 104°F)
Storage temperature -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Operating humidity 5% to 95% (no condensation)
Storage humidity 5% to 95% (no condensation)
Power supply 48 VDC, 1.35 A
Max. power consumption 65 W
Power source 65 W