Ponad 25 lat doświadczenia

2018 - Wdrożenia systemów analizy wideo ze sztuczną inteligencją Deep Learning

   Istotną barierę w rozwoju przekroczyliśmy na początku 2018 roku rozszerzając dostarczane przez nas systemy inteligentnej analizy wideo o samouczące się kamery Deep Learning, wykorzystujące mechanizmy sztucznej inteligencji.

   Inteligentna analiza obrazu już od 2008 roku umożliwiała nam wykrywanie typowych zdarzeń takich jak przekroczenie linii, wejście/wyjście ze strefy, pozostawienie/zabranie obiektu, automatyczne liczenie obiektów, identyfikację tablic rejestracyjnych, a w ostatnich latach nawet analizowanie natężenia ruchu obiektów w różnych obszarach obrazu z kamery (tzw. mapy ciepła).

   Jednak dopiero 10 lat później mechanizmy sztucznej inteligencji Deep Learning umożliwiły nam wdrażanie m.in. systemów liczenia osób stojących w kolejce, analizy ścieżek poruszania się tych osób, czasu spędzonego przez nich w określonym miejscu, określanie ich wieku i płci, identyfikację ich tożsamości w trakcie ruchu na podstawie tysięcy zdjęć twarzy zarejestrowanych w bazie, a także klasyfikację obiektów i określanie cech ich wyglądu, np. człowiek: w okularach/w czapce/z plecakiem/wysoki, zwierzę: pies/kot/ptak, samochód: osobowy/ciężarowy/marka/kolor/numer rejestracyjny/kierunek jazdy/prędkość/naruszenie przepisów ruchu drogowego.

   Automatyczne przetwarzanie obrazów wideo na tekst w bazie danych umożliwiło łatwe wyszukiwanie tych informacji i przygotowywanie raportów, o jakich dotąd nie można było nawet marzyć.

2016 - Wdrożenia systemów zarządzania wideo VMS z inteligentną analizą wideo

   W roku 2016 chcąc zyskać przewagę technologiczną więcej uwagi poświęciliśmy serii kamer projektowych HikVision, w których wbudowane zostały zaawansowane funkcje inteligentnej analizy wideo. Szybko okazało się, że wdrażanie tego rodzaju systemów wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim własnego poligonu doświadczalnego, w którym można przeprowadzać liczne testy w różnych warunkach. Z tego powodu zdecydowaliśmy się rozbudować nasze laboratorium o kilkadziesiąt wysokiej klasy kamer z wbudowanymi funkcjami analizy wideo i przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad specjalizacją w tej dziedzinie.

   W roku 2017 postanowiliśmy w większym stopniu skupić się na systemach zarządzania wideo VMS (Video Management Systems), dedykowanych dla naszych największych odbiorców, m.in. dla zakładów produkcyjnych, sieci handlowych i baz logistycznych. Wyprodukowaliśmy m.in. jako jedna z pierwszych firm w Polsce (a może pierwsza, bo nie znaleźliśmy porównywalnego produktu) 16-monitorowe stacje operatorskie, bazujące zarówno na tajwańskim oprogramowaniu GV-VMS firmy GeoVision, jak i na amerykańskim oprogramowaniu Nx Witness VMS firmy Network Optix, z którym zintegrowaliśmy m.in. systemy inteligentnej analizy wideo firmy VCA Technology.

1993 - Produkcja urządzeń do transmisji wizji

   Początkowo ściśle współpracowaliśmy z warszawską firmą ABAK Sp. z o.o. W tym okresie rozpoczęliśmy produkcję m.in. multipleksera wizyjnego w postaci karty do komputera PC, wielokanałowego modułu standaryzacji sygnałów wizyjnych oraz wielomodowego, światłowodowego interfejsu do przesyłu wizji.

   W połowie 1997 roku skoncentrowaliśmy się na opracowaniach i produkcji wg własnego programu. Ta decyzja przyniosła w 1998 roku pierwszy interfejs do przesyłu wizji skręconą parą przewodów, który choć prosty, cieszył się sporym zainteresowaniem i dobrą opinią wśród użytkowników.

   Wkrótce podjęliśmy prace nad nowym, całkowicie odmiennym od pierwowzoru urządzeniem, które w postaci prototypu pojawiło się na początku 2000 roku. Po niezbędnych zmianach w pełni dojrzała konstrukcja "ujrzała światło dzienne" w połowie 2000 roku i z miejsca zdobyła uznanie instalatorów, a wkrótce po tym, również dystrybutorów. Potwierdzają to tysiące sprzedanych egzemplarzy. Była to konstrukcja zaawansowana technicznie, wymagająca wielu źródeł zaopatrzenia licznej grupy specjalistycznych podzespołów. Dobrą opinię tego wyrobu potwierdzają również nasze wielokrotne udziały w Wystawach i Konferencjach ALARM w Kielcach i Targach SECUREX.

   Na bazie tej konstrukcji powstały inne urządzenia do przesyłu wizji, w tym m. in. wzmacniacz-korektor do kabla koncentrycznego z silnym tłumieniem zakłóceń współbieżnych i zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym oraz światłowodowy, analogowy interfejs wizji i sterowania. Obecnie urządzenia te nie są już produkowane.

   W celu obniżenia kosztów produkcji oraz uwzględnienia doświadczeń i oczekiwań klientów, w 2012 roku powstała nowa konstrukcja urządzeń do przesyłu wizji skrętką.

google-maps-black-white.png

Adres:

POLVISION Bolesław Polus
Kruszwicka 26-28
53-652 Wrocław

NIP: 8951005225

Telefony:

+48 71 327 45 94

+48 503 081 146